הורדת נפיחות בעיניים

אם הסיבה לעיניים האדומות שלך היא עיניים יבשות או עודף לחות בעיניים ובעפעפיים, אז העצות הבאות עשויות לסייע בהפחתת נפיחות תוך שיפור בריאות העין ונוחות.

אם אתה סובל מיובש בעיניים תוכל לקרוא עוד על כך כאן. בנוסף לעיניים יבשות, עודף קרעים ולחות יכולים לנבוע גם מאלרגיות או זיהומים בעיניים. עיניים יבשות אינן מצב רפואי (הן סימפטום), לכן אינך צריך לאבחן כבעל עיניים יבשות לפני שתעשה פעולה על מנת להפחית נפיחות.

הטיפים הבאים מיועדים לכל מי שסובל מעודף ייצור דמעות, אם כי אם עברת ניתוח עיניים או עפעפיים (למשל בוטוקס), או אם יש לך סיבה אחרת לעודף נוזלים, עבור לסעיף להלן לשם כך.

 

 אל תשתמש בשום תרופה

כאשר יש לך בעיות עם נפיחות, עיניים אדומות או קרע מוגזם. ייצור, זה עשוי להיות מפתה להסתמך על מוצרי בריאות עיניים ללא מרשם (OTC) כמו טיפות עיניים, משחות ותרסיסים לטיפול בסימפטומים. סוגים אלה של מוצרים לבריאות העיניים לוקח זמן עד שהיתרונות מתחילים, לכן עליך תמיד לפנות לייעוץ מקצועי לפני השימוש בהם.

היו לי מספר בעיות עיניים, כולל נפיחות בעיניים שהיו נפתרות רק כאשר השתמשתי בדמעות מלאכותיות, כך שאוכל להבין מדוע אנשים מסוימים עשויים להתפתות להסתמך על תרופות OTC כדי להתמודד עם בעיות בריאות העין שלהם.

עם זאת, אתה באמת צריך לקרוא את התוויות. לדוגמה, לעולם אל תשתמש בשום טיפול בעדשות מגע או בנוזל ניקוי בעין, אלא אם כן הדבר נחוץ באמת. יש הרבה אנשים בעולם עם בעיות עיניים יבשות מאוד שלא יכולות להרכיב משקפיים או עדשות מגע בגלל הצטברות של שכבת דמעה על העיניים או העדשות שלהם. כאשר אנשים מרכיבים עדשות מגע יש להשתמש בעדשות מגע OTC רק 2 עד 4 פעמים ביום, אלא אם הלובש כבר אובחן כחולה בעיניים ויש לו בעיות בריאות אחרות בעיניים (עבור לסעיף להלן במידת הצורך). הם לא צריכים להשתמש במוצרים האלה באופן קבוע או עם עדשות מגע באופן קבוע.

אם יש לך קרע מוגזם במשך 4 ימים או יותר, כדאי לפנות לייעוץ רפואי ולהבדק אם יש לך עין יבשה או בעיה רצינית. אם אתה סובל מכל צורה של דלקת או זיהום בעיניים, אפילו השימוש ב- OTC יכול לגרום לבעיות נוספות. סיבה טובה נוספת לא להשתמש במוצרים אלה באופן קבוע היא ש- OTC לא יעשה את העבודה הקשה שאתה צריך אותם. אתה צריך שימוש קבוע באנטי-בוהק (למשל משקפי שמש או משקפי מגן), מוצרי בריאות לעיניים (למשל קרעים מלאכותיים או חומרי סיכה לעיניים) והיגיינה וניקיון של העיניים. זה דורש זמן וזה דורש עבודה. אני מעדיף לא לעשות זאת לבד! בנוסף, היתרונות הבריאותיים והיתרונות של טיפול אישי שלי בעיניים הם כל כך חשובים! בתור התחלה, חשוב לשמור על העיניים בהירות ככל האפשר וגם להגן עליהן מפני ההשפעות המזיקות של השמש. כמו כן, חשוב למנוע עיניים להתייבש במיוחד כאשר אתה נמצא בתוך הבית ומשתמש במסכים כמו מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים. למשל, אני סובלת מעיניים יבשות ומגרדות לאורך כל השנה. בעוד שחלק מהזמן אני יכול להסתדר עם התרופות הטבעיות שלי לבריאות העין (למשל טיפות לבריאות העיניים), פעמים רבות אני גם צריך להשתמש בדמעות מלאכותיות הדורשות ניקוי ושימוש קבוע במוצרי בריאות העין בתקופות של סיכון גבוה ו בימים העמוסים ביותר שלי.