מצמוץ יתר בעיניים

הרופא שלך יוכל לבצע אבחנה על ידי בדיקת עיניך למצבים כגון פזילה, דלקת הלחמית וריסים חודרניים. בנסיבות אחרות, רופא עיניים (רופא עיניים או אופטומטריסט) חייב להשתמש בכלים ובציוד במשרדו.

מצמוץ יתר עלול לא להדאיג את ילדך

אך חשוב לפנות לרופא ילדים או לרופא עיניים אם ילדך ממצמץ יתר על המידה ויש לו תסמינים רבים אחרים מדאיגים. אם מהבהב מוגזם הוא התסמין היחיד או שהסיבה טרם נמצאה, הרופא שלך עשוי לחכות לראות מה יקרה בשבועות או בחודשים הקרובים. מחלות קשות עלולות לגרום למצמץ יתר, אך לא ידוע כי הפרעות נוירולוגיות גורמות לכך.

עודף נחושת בגוף יכול להצטבר במוח ולגרום למגוון תסמינים נוירולוגיים בנוסף למצמוץ יתר

סימנים נוספים למצמץ יתר כוללים בעיות בראייה, שיווי משקל, תיאום ויכולת שליטה בשרירים. חשוב לזכור שההסתברות שהמצמוץ המוגזם שלך נובע ממצב קשה היא נמוכה.

תסמונת טורטאס

מצב שגורם לך לבצע תנועות בלתי נשלטות, רעשים או סימנים אחרים למחלה קשה. מצמוץ נדיר ומוגזם יכול להיגרם גם מהפרעות בתנועת העיניים כמו דלקת פרפרוספזם חיונית שפירה. החשש ממצמוץ מוגזם מתרחש אלא אם כן זו הסיבה למחלה קשה יותר.

אלרגיות, עיניים ורודות ודלקות אחרות יכולות לגרום לרפלקס זה. מצמוץ יתר עלול לגרום גם לבעיות חמורות יותר, כמו מחלת וילסון, טרשת נפוצה וטורט. במקרים חמורים יותר, תסמינים נוירולוגיים אחרים עשויים להתבטא.

עבור אנשים מסוימים, הטיק הוא תנועה בלתי רצונית רגילה שגורמת להם למצמץ לעתים קרובות יותר, ולחץ או חרדה יכולים לגרום להם למצמץ יותר, על פי פגאן דוראן.

מצמוץ הוא רפלקס רגיל להגנה על העיניים מפני יובש, אור בהיר וחפצים שנכנסים לעיניים. זה יכול גם לעלות בתגובה לכאב, לאור בהיר, שינויים בדמעות ושינויי טמפרטורה ולחות.

תרגילי הברקה הם דרך נהדרת לשמור על לחות העיניים ולהילחם בתסמינים של יובש בעיניים. מהבהב עוזר לווסת את סרט הדמעות בעיניים ומזין ומנקה את פני העין.

מהבהב ממלא תפקיד חשוב בשמירה על לחות ובריאות העיניים על ידי התפשטות סרט הדמעות על פני כל שטח העין החשוף

חשיבותו של המצמוץ כוללת את תפקידו המגן במניעת חדירת אבק וחפצים לעיניים וכן דיכוי אור בהיר מעיניים לא מוכנות. Blink מביא דמעות מבלוטות הדמעות על גלגל העין ועצמות הגבות וסוחף אותן על פני שטח העין. המוח האנושי מסוגל להתעלם ממצמוץ, נותן לך מבט רציף על העולם. המצמוץ הממוצע נמשך כ -400 אלפיות השנייה, קצב שיכול להשפיע על דברים רבים, כגון עייפות, נטילת תרופות ומצבים בריאותיים מסוימים. יתכן שלא תבחין במצמוץ, אך האדם הממוצע מהבהב כל עשר שניות.

תינוקות אינם ממצמצים באותו שיעור כמו מבוגרים; למעשה

הם ממצמצים בממוצע פעם או פעמיים בדקה. הסיבה להבדל זה אינה ידועה אך הוצע כי תינוקות אינם זקוקים לאותה מידה של שימון עיניים כמו למבוגרים וכי פתח עפעפיים קטן יותר ממבוגרים בהשוואה למבוגרים. תינוקות ישנים יותר באופן משמעותי בהשוואה למבוגרים, אשר דנו כעייפות ומהבהבים.

מצמוץ מוגזם שכיח ביותר בקרב ילדים בגיל 6 ונפוצים יותר אצל בנים מאשר אצל בנות. ילדכם בן השנתיים מהבהב רוב הזמן בלי לגרום להדק רגשי. שיעורי ההבזק בילדות עולים בגיל ההתבגרות, אך שיעורי ההבזק שווים אצל מבוגרים.

אחד הגורמים השכיחים ביותר למצמץ מוגזם

הוא גירוי בעיניים פשוט או מאמץ בעיניים. עלייה במצמוץ יכולה לנבוע מגירוי בעיניים הנגרם על ידי אור בוהק, אבק, עשן או חפצים זרים סביב העיניים. תינוקות שממצמצים מהר מדי הם אחת התלונות השכיחות במרפאה.

מצמוץ

הוא סימפטום הנגרם על ידי הפרעה במערכת העצבים. טיקים בפנים הם שכיחות חוזרות ונשנות או תנועות פנים המופיעות אצל ילדים, כולל מצמוץ מוגבר. תנועות עיניים לא רגילות כמו מצמוץ טועות לעתים קרובות כקרציות נוירולוגיות, שלעתים קרובות מוגזמות וגורמות לדאגה רבה להורים.

בעלי חיים כמו צבים אוגרים ממצמצים זה לזה. ציפורים, זוחלים וכרישים מהבהבים על ידי הנהנת קרום מצד אחד של העין לצד השני.

הגורם השני

האחראי על תנועות העיניים המוגזמות והמצמוץ המאולץ, הוא מחלת האידוי של העין היבשה. הסיבה היא שחיקת קרנית, הנגרמת על ידי מצמוץ יתר כאשר מים מנסים לשטוף חפצים זרים מהעין. אלה יכולים להיות פשוטים כמו ריס מושרש או שפשוף הקדמי של גלגל העין.

מחלות עיניים יבשות באידוי שכיחות יותר אצל ילדים ממה שחשבו, כך עולה ממספר פרסומים. בסביבות ממוזגות זה הופך לבעיה מרכזית בגלל היובש הגובר של האווירה. חולים עם עיניים יבשות למדו שהמצמוץ הרע שלהם מושפע מהיובש בעיניים.

כמה מחקרים מצביעים על כך ש- 15% מהמבוגרים יכולים ללמוד באמצעות ביופידבק לשמור על תדר מהבהב בריא בזמן קריאה או הסתכלות על מסך מחשב. מומלץ גם לחולים שלנו לחזק את שרירי העיניים באמצעות תרגילים מהבהבים.

רוב האנשים ממצמצים 10 עד 20 פעמים בדקה, אבל יש כאלה שעושים זאת עד 15 עד 16 פעמים, היא מוסיפה. תנאים מסוימים, כמו ריסים חודרניים, יכולים לגרום לך להרגיש את העיניים שלך ממצמצות. כל אחת מהנסיבות הללו יכולה לגרום לאנשים למצמץ.

מצמוץ הוא משהו שכולנו עושים בכל דקה, בין אם אתה חושב על זה ובין אם לא. האדם הממוצע מהבהב בין 15 ל -20 פעמים בדקה או 1200 פעמים בשעה.

אולי אתה לא חושב שמצמוץ

הוא חלק חשוב משגרת הבריאות שלך, אך אם אינך ממצמצת פרקי זמן ארוכים אתה נמצא בסיכון גבוה יותר לזיהומי עיניים, יובש בעיניים לא נוח וירידות ראייה מופחתת. יתרון חשוב של מצמוץ הוא שהוא יכול לנקות את פני העיניים מלכלוך ולשטוף לכלוך ודמעות רעננות.

כתיבת תגובה