עיניים כואבות ועייפות

האם אי פעם חווית אחד מאותם ימים בהם העיניים שלך כבדות ואתם פשוט לא מצליחים להשאיר אותן פתוחות? מצב בו אתם יושבים ליד שולחן העבודה ומרגישים את העיניים כואבות ועייפות בלי סיבה. עייפות וכאב בעיניים אלה תופעות נפוצות המתרחשות לרבים. תופעות אלה גורמות לנו לקושי בריכוז, לעיניים צורבות ומגרדות ולשלל תופעות לא נעימות. החדשות הטובות הן שכנראה אין לכם בעיית ראייה כרונית, והכאב הזה לא יגרום לכם לנזק בראייה. תקראו את הפוסט עד הסוף כדי לדעת את הסיבות לתופעה וחשוב מכך- את הדרכים לטפל ולהפחית את הכבדות והעייפות בעיניים.

ילד עם כאב עיניים

מה גורם לעייפות עיניים?

העין היא איבר רגיש ועדין וחשוב לטפל בו. עין כואבת או עייפה יכולה להיגרם על ידי הרבה דברים שונים, כגון:

-חוסר שינה.

-חשיפה ממושכת לאור בהיר.

-שימוש מוגזם במחשב או עבודה קרובה אחרת.

עוד סיבות לעיניים כואבות ועייפות הן בהייה ארוכה מדי במסך לא מהבהב מספיק או קריאה בתנאי תאורה גרועים. עומס עיניים יכול להיגרם גם על ידי בהייה במשהו קרוב מדי במשך תקופה ממושכת, כמו בהסתכלות דרך מיקרוסקופ.

מה התסמינים לעייפות עיניים חזותית?

עייפות חזותית היא מונח המשמש למאמץ בעיניים הנובע מבהייה ארוכה מדי במסך. התסמינים של עייפות עיניים יכולים להשתנות מאדם לאדם. חומרת התסמינים תלויה גם בזמן השהות מול המסכים ובאופן השימוש בעיניים בזמן עבודה על מחשב. התסמינים הם בדרך כלל עיניים יבשות, ראייה מטושטשת, כאבי ראש, כאבי צוואר וכאבי עיניים. מעבר לכך אם שמתם לב שאתם מביטים במחשב במשך זמן ארוך מידי או יושבים שעות מול הטלוויזיה, ובמקביל התחלתם להרגיש כאב ראש ועיניים, כנראה שאתם חווים תשושות בעיניים.

מי האנשים העיקריים שסובלים מכאבים ועייפות בעיניים?

עייפות עיניים היא בעיה שכיחה בקרב אנשים שעובדים על מחשבים במשך שעות ארוכות כך שעובדי הייטק, מזכירות ופקידים שיושבים רוב היום מול המסך הם קבוצת הסיכון העיקרית לכך. על פי מחקרים, יותר מ-50% מהאוכלוסייה סובלים מעייפות עיניים, מה שמוביל לכאבי ראש, טשטוש ראייה, יובש בעיניים ותסמינים נוספים.

מה הפתרונות לעיניים כואבות ועייפות?

כמה דרכים שבהן ניתן להפחית את עייפות העיניים הן:

– הפסקות כל 20 דקות מהעבודה מול המחשב

– התאמת רמות בהירות של המחשב למצב בו לעיניים יהיה קל להביט בלי מאמץ

– שימוש במסכים נוגדי סנוור

– שימוש בתוכנה כמו f.lux כדי להפחית אור כחול המגיע מהטלפון או המחשב שלך

– תזונה נכונה לעיניים וצריכת תוספי תזונה מתאימים.

עוד פתרונות מהירים להרגעת העיניים 

הטיפים למעלה נועדו למנוע מראש הגעה למצב של עיניים כבדות ועייפות, אבל כנראה שגם אם נקפיד עליהם לא נצליח תמיד לשמור על העיניים רעננות. למקרים כאלה מומלץ לרכוש כמה מהמוצרים הבאים שבמקרה הצורך יעזרו לנו להחזיר לעיניים את הלחות ויפסיקו לנו את הכאבים.

מסכת ג'ל מחממת או מקררת לכאבי עיני

מסכת ג'ל דוחסת את העיניים ומספקת להם רוגע. את המסכה הזו תוכלו לקרר או לחמם לפי הרגשתכם, ולשים אותה על העיניים למשך 10 דקות של הפסקה. לרוב תחוו בזמן זה רגיעה ולאחר שתורידו את המסכה כאב העיניים ייחלש מאוד ותוכלו להמשיך בעבודה. כמובן שפתרון זה הוא לא קסם ולא תוכלו לבהות במסך במשך יום שלם וכל פעם שקצת כואב מהר לשים את המסכה ומייד הכאב יעבור, אלא תצטרכו לשלב את זה עם הטיפים הרשומים למעלה ולהוסיף מהמוצרים המומלצים למטה.

טיפות עיניים אלה נועדו לעזור לנקות את פני השטח של העיניים ובנוסף להגביר את הלחות שבעיניים. תוצאות אלה הם חשובות מאוד לאנשים עם עיניים כואבות ועייפות בגלל התסמינים של התופעה והסיבות שהיא מופיעה. טיפות אלה ניתנות ללא מרשם רופא כך שניתן לקנות אותן בקלות והם מומלצות לשימוש לפני שמתחילים עם מסכת הג'ל. שימו לב שבטפטוף הטיפות האלה כנראה תחוו צריבה קלה בעין למשך 5 שניות שנעלמת ואחריה העיניים נרגעות.

אנחנו יודעים שאחד הדברים הקשים ביותר בשימוש בטיפות עיניים זה לשים את הטיפות לעצמך. כמעט תמיד נגרום, תוך כדי הניסיון לקלוע לעין, לכל הפנים להיות רטובות. המתקן הפשוט והגאוני הזה עוזר לטפל בבעיה. בעזרתו תוכלו לקבע את הבקבוקון מעל העין ותוך שניות וללא מאמץ לטפטף ישר לתוך העין ולסיים את התשישות של העיניים.