פזילה סמויה

אני מקווה שמאמר זה נתן לך תובנה לגבי ראייתך והתנהגותם הנסתרת של העיניים. להלן 3 תרגילי עיניים מוכחים שיכולים לעזור לך לקדם יישור נכון של שרירי העיניים ויציבה בריאה. מומחה לפזילת רופא עיניים, ד"ר ג'וליה אסקארדו – פאטון משחרר את שריר העין שנבחר כך ששתי העיניים יוכלו להחזיר איזון ולעבוד יחד. אימון שרירים יכול להיות דרך טובה לטיפול בעיניים פזילות, כאשר העין אינה יכולה להתיישר ליד העבודה או הקריאה.

למרות שעדשות מנסרה אינן תרופה לפזילה, ניתן להשתמש בהן גם כדי לספק נוחות זמנית ומניעת ראייה כפולה. שיטה זו כוללת תיקון ליקויי הראייה הקשורים להתפתחות פזילה, אך לא את הגורם למחלה.

אם אתה מרכיב משקפי פריזמה שמרכיבים מבוגרים עם עיניים פזילות וראייה כפולה קלה

הם מיישרים את התמונה כך שכל עין תראה תמונה אחת בלבד. בהדרגה, המוח של הילד מתרגל לראות תמונות מציר העין שאינו עקום, והתמונה הלא נכונה יוצרת פזילה. ככל שאתה עומד זמן רב יותר, המוח שלך מדכא או מתעלם מהתמונה המטושטשת השנייה שהעין מוסחת מייצרת ואתה רואה רק אובייקט אחד.

לדוגמא

אדם עם פזילה מתמדת לוקח עמדה לא תקינה בראש כדי לנסות לשמור על העיניים בשורה. לאדם עם סטרבסיס יש פזילה קבועה ועין סוטה, ולא תראה שום רפלקס אחר בעיניו. הפזילה מכוסה על ידי העיניים הקבועות שלו, העיניים הסוטות עוברות למצב רגיל ורואות מה האדם מתכוון לראות.

החזון של אנשים עם פזילה אינו מאפשר לראות תמונות בצורה ברורה, ותמונות יכולות להיות מטושטשות או מטושטשות פעמיים. מלבד מוגבלות קוסמטית, פזילה יכולה להוביל גם לכאבי ראש, ראייה כפולה או פזילה ממושכת.

כדי לרפא פזילה, חשוב לקבוע פגישה עם רופא עיניים כדי לבדוק אם הוא ממליץ על טיפול. בהתבסס על הערכה זו, מומחה הפזילה קובע את הצעדים הבאים לטיפול בפזילה, שיכולים להשתנות מתרכובת הזכוכית ועד כתם העין.

אם לא ניתן לשפר את הראייה

טיפול פזילה מוצלח יכול לעזור לגרום לעין להראות נורמלית ולשפר את הראייה. אם העיניים כבר סימטריות וננקטת המיקום הנכון, נדרש ראייה תקינה בשתי העיניים כדי להשיג ראייה דו-עינית תקינה. לאחר מכן יש לתקן את השטראבוס באמצעות משקפיים, וזה תנאי מוקדם לראייה דו-עינית תקינה. ברגע שהילד יכול לראות בבירור ללא משקפיים, הראייה שלו משתפרת והוא מטופל.

צירי הראייה של שתי העיניים אינם מיושרים ועין אחת פוזלת

שמתפתחת לעין עצלה, מעין פזילה, בה שתי העיניים מכוונות לעבר עצמים שונים. דרך נוספת לבדוק פזילה היא לכסות את העין הנוקשה בעין שנראית כאילו היא מסתכלת על מטרה. עין זו מכוסה, אינה יכולה לזהות קיבוע חזותי של עין אחרת או נוכחות של עיניים עצלות, תלוי בנטיית הקיבעון.

ברוב המקרים ראיית העין הצולבת נפגעת

ולעתים העין מפסיקה להשתתף בתהליך הצפייה וההכרה בתמונות חזותיות. פזילה לא מטופלת עלולה לגרום לבעיות ראייה בשתי העיניים, שכן תמונות המופיעות על הרשתית הלא נכונה מעומעמות כדי להימנע מטלוויזיה. אנשים עם כמות משמעותית של רוחק ראייה או רוחק ראייה עלולים לפתח פזילה בגלל מיקוד העין הנוסף שהם צריכים לעשות כדי לשמור על האובייקט חופשי. ללא עיניים נוספות להתמקד בהן, הן עלולות לגרום לאובדן ראייה או אפילו לעיוורון בעין אחת או בשתי העיניים. אנשים הסובלים ממחלת עיניים לא מאובחנת, כגון סטרבסיזם, בה העיניים מתמקדות אך אינן גורמות למיקוד נוסף, אלא מפתחות אותה בגלל חוסר ראייה בשתי העיניים.

אם תקלת העיניים גדולה וברורה, אנשים כאלה חייבים לקרב את הכל לעיניים כדי לראות בבירור. זווית הפזילה נקראת "זווית גדולה" מכיוון שהיא נקראת סטיית זווית מקו הראייה בשתי העיניים.

אם נראה כי עיניו של ילד נשענות בקו ישר

הדבר עשוי להצביע על פזילה מתקרבת. אם אמבליופיה היא תוצאה של מה שמכונה המשך, או אם הרצועות הן זמן רב לאחר הקמתן, לא יכולה להיות שום סיבה לכך. אפשר לסווג אותו כצד אחד אם עין אחת סוטה כל הזמן, אך היא מתחלפת בין עיניים שיכולות לסטות את שתיהן.

אם אין סימן גלוי, ניתן לאתר אמבליופיה לפני פזילה, שבדרך כלל קל יותר לאתר מכיוון שהיא נראית ויש סימנים גלויים.

אותו אפקט מתרחש כאשר 2 עיניים פקוחות והעפעפיים מתכווצים ופוזלים

מה שמשמש להפחתת האור הפוגע בעיניים. זה יכול להבחין גם אם האדם מרפה את השקפתו לאורך זמן ולא מתמקד באובייקט. אינדיקציה נוספת לכך שילד עלול לסבול מאמבלופיה היא בכי כאשר עין אחת מכוסה, או אפילו בכי באמצע הלילה.