תוספי תזונה לחיזוק הראייה

מחקרים מצביעים על כך שתוספי ויטמינים ומינרלים יכולים לסייע במניעה ובהאטה של מחלות עיניים כמו קטרקט, גלאוקומה וניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD). במאמר זה אנו מתארים ארבעה ויטמינים הכרחיים לבריאות עין טובה. מחקר המחקר של מחלות העיניים הקשורות לגיל (ARESDS) של מכוני העיניים הלאומיים הראה כי מינונים גבוהים של נוגדי חמצון (ויטמין C, ויטמין E, בטא קרוטן ואבץ) יכולים להפחית את הסיכון לאובדן ראייה ב ניוון מקולרי מתקדם (AMD), אך לא את כולו. אם אתה נמצא בסיכון למחלות עיניים מסוימות, תוספי ויטמינים יכולים לעזור להאט או למנוע מחלות מסוימות. תכשירי עיניים אינם פותרים בעיות עיניים קיימות, אך הם מהווים אמצעי מניעה שניתן לנקוט כדי למנוע התפתחות של מחלות עיניים בשלב מאוחר יותר.

הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני שתכניס תוספים חדשים לתוכנית שלך או תשנה את המינונים הנוכחיים

תוספי עיניים אינם נחוצים לבריאות עיניים טובה, כמו תזונה מאוזנת ובריאה. שוחח עם הרופא שלך על תוספי עיניים אם אתה מודאג מבריאות העין שלך או רוצה לבחון אפשרויות נוספות. חשוב לקחת תוספי תזונה לשיפור הראייה הטבעית כדי לתמוך בראייה טובה. בנוסף לביקורים קבועים אצל הרופא, אכילת מזונות מסוימים ונטילת תוספי תזונה טבעיים לשיפור הראייה יכולה לחולל הבדל עצום בבריאות העין הכללית. בין אם אתם מבצעים תרגילי עיניים, משלבים מגוון מזונות בתזונה או נוטלים תוספי תזונה יומיים, אלה יכולים לסייע בשיפור הראייה.

תוספי עיניים הם מזונות המכילים ויטמינים וחומרים מזינים אחרים שהוכחו במחקר כמועילים לשמירה על בריאות העין וראייה טובה

כפי שהשם מרמז, תוספי מזון נועדו להוסיף, ולא להחליף, את החומרים המזינים שמקבלים מתזונה בריאה. מחקרים תומכים בעובדה שנטילת תוספי ויטמינים כגון שמן דגים, ויטמין C ואבץ יכולה לקדם את בריאות העין על ידי הפחתת תסמינים כמו יובש ודלקת.

ויטמינים וחומרים מזינים בביצים

כולל לוטאין, ויטמין המגן מפני עיוורון לילה ויובש בעיניים, משפרים את בריאות העין ותפקודם. אולי שמעת שמחקרים אחרונים מצביעים על כך שחומרים מזינים מסוימים יכולים לעכב או למנוע בעיות עיניים ומחלות. ויטמין E, אבץ וניאצין, שנמצא בדגנים מלאים, יכול לקדם את בריאות העיניים הכללית.

תפוז

אשכולית, לימון וגרגרים עשירים בוויטמין C, מה שמפחית את הסיכון לקטרקט ולניוון מקולרי. תוספי תזונה אומגה 6 זמינים גם לשחזור ושמירה על היווצרות דמעות ושימון עיניים. פיסטוקים, אגוזי מלך ושקדים (איזה סוג שמדגדג לכם מהודרים) עשירים בחומצות שומן אומגה 3 וויטמין E, שיכולים לשפר את בריאות העין.

זהו ויטמין מסיס בשומן שהגוף אינו מייצר בעצמו ומגן על העיניים מפני רדיקלים חופשיים מעצבנים

עין Ocuvite Multi-Formula One ויטמין Eye הוא תוסף מולטי ויטמין ומינרלים. פורמולה של גומי הבריאות של העין OcuVite: גומי של בריאות העיניים של OciVite מכיל 5 מ"ג לוטאין, 1 מ"ג זאקסנטין וחומרים מזינים אחרים בעין בגומי ויטמין אחד בעין לבריאות העין. בשנים האחרונות, אסטקסנטין נהיה יותר ויותר פופולרי כמרכיב חדש של תוספי עיניים בכל סוגי תוספי התזונה. כדאי לחפש אסטקסנטינים איכותיים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר לבריאות העין. מחקרים קודמים הראו כי נוגדי החמצון לוטאין וזאקסנטין קשורים לסיכון נמוך יותר ל- AMD מתקדם. מחקר משנת 2009 העלה כי צריכה יומית של שילוב של B-6, B-9 ו- B-12 עשויה להפחית את הסיכון ל- AMD.

עם זאת, יש צורך במחקר נוסף כדי לתמוך בשימוש בויטמיני B למניעת AMD בקרב גברים ונשים כאחד. מחקר ישן יותר בחן את צריכת התזונה ובריאות העיניים של 2,900 אנשים בגילאי 49 עד 97.

חשוב לציין שתוספים אלה אינם מונעים או משחזרים התפתחות ראייה אבודה של ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD)

אף אחד מתכשירי תוספי ה- AREDS המתוקנים המשמשים ל- AREDD, כולל אלה המכילים 1,000 מ"ג חומצות שומן אומגה 3, 350 מ"ג DHA ו- 650 מ"ג EPA, אינו מונע או מפחית את הסיכון לקטרקט. שני מחקרי ARED ו- AREDDs2 מצביעים על מתאם בין שיפור הראייה למחלות עיניים הקשורות לגיל לבין צריכת תוספי תזונה.

ככל שממשיך המחקר על היתרונות של תכשירי העיניים להפחתת הסיכון לבעיות עיניים ולשיפור חדות הראייה בעיניים בריאות

נראה כי זה נבון להשלים את הדיאטה שלך עם תכשירים יומיים לעיניים המכילים מרכיבים רבים אם לא כל המרכיבים הבאים. .

הערה חשובה לגבי ויטמינים בעיניים היא שחלק מהניסוחים מכילים ויטמין A, סוג של בטא-קרוטן. ויטמין A הוא מבשרו של ויטמין A ובטא קרוטן חיוני לראיית לילה, לריפוי פצעים ולתפקוד תקין של מערכת החיסון.

תוספי ויטמינים המכילים ויטמין A בצורת בטא-קרוטן הם בסדר עבור רוב צרכני הטבק ואינם נוטלים תוספי מזון המכילים בטא-קרוטן או ויטמין A

זהו תוסף נדיר שנחקר ביסודיות באמצעות ניסויים קליניים מסיביים. , וויטמין העין מספק הוראות צלולות למינון היומי האופטימלי לוויטמין A יעיל בעיניים (5).

בדירוג הוויטמינים בעינינו

יש לנו שפע של ממצאי מחקר מדעיים שאליהם אנו מתייחסים כאשר אנו מעריכים את איכות התכשיר המסוים. עבור כל מוצר ויטמין בעין בשוק, חיפשנו מרכיבים שהוכחו כמגינים על ראייתך בגיל מבוגר. ישנם מעט מאוד מחקרים התומכים בטענות חיוביות של תוספי תזונה למחקרים על מחלות עיניים הקשורות לגיל, ו- AREDD אינו יוצא מן הכלל. אמנם ישנם ויטמינים ומינרלים אחרים שהוכחו כמגינים על הראייה ועל חדות הראייה שלך בגילך, אך המרכיבים שהוכחו כמגנים על הראייה שלך בגילך הם תקן הזהב בחקר מחלות עיניים הקשורות לגיל.

ה- AREDS (מחקר בנושא מחלות עיניים הקשורות לגילאים)

הוא מחקר הבוחן האם צריכה יומית של ויטמינים ומינרלים מסוימים מפחיתה את הסיכון לקטרקט ו- AMD. תוצאות ה- AREDS הראשונות הראו כי ברמה התרופתית, מינונים של אבץ, ויטמינים C ו- E, בטא-קרוטן ונחושת תרמו להאטת התקדמות ה- AMD אצל אנשים בסיכון גבוה לפתח AMD, AMD באמצע ו- AMD בחלק העליון. עין, אך לא בעין השנייה. המחקר הראה גם כי הקבוצה שקיבלה תערובת מיוחדת של ויטמינים ומינרלים הייתה בסיכון נמוך בכ- 25 אחוז לניוון מקולרי הקשור לגיל. החוקרים ציינו כי מחקר נפרד הראה כי לתוספי ויטמין E אין השפעה על התקדמות הקטרקט. הם הגיעו למסקנה כי יש צורך במחקר נוסף בכדי לקבוע את יעילותם של תוספים אלה במניעת התפתחות קטרקט או בהאטה.

מחשבה 1 על “תוספי תזונה לחיזוק הראייה”

סגור לתגובות.